REgulamin

ZASADY czyli jakie informacje warto znać, by mieć jasność w różnych sytuacjach:

Umówienie / Konsultacje / Pierwsze spotkanie:

 • W celu umówienia się na konsultację psychoterapeutyczną, psychologiczną w ośrodku należy skontaktować się z nami: telefonicznie, mailowo, przez system umawiania wizyt na stronie www lub przez sms. Informacje dotyczące kontaktu z terapeutami są na podstronach poszczególnych osób.
 • Pierwsze spotkania są potwierdzane dzień przed spotkaniem, brak potwierdzenia skutkuje odwołaniem wizyty.

Pierwsze spotkanie jest dłuższe niż kolejne, dla wygody naszych klientów.

 • To pierwszy kontakt z miejscem, terapeutą/ terapeutką czy mentorem, więc potrzeba dodatkowej chwili by opadły emocje związane z nową sytuacją i łatwiej było zebrać myśli.
 • Na pierwszym spotkaniu do podpisania jest kwestionariusz danych osobowych, by swobodnie i zgodnie z prawem kontaktować się z naszymi klientami, klientkami i rodzicami nastolatków w terapii.
 • W czasie pierwszej konsultacji warto dopytać i ustalić sprawy organizacyjne.

Przed spotkaniem warto:

 • Sprawdzić informacje dotyczące dostępności terapeuty/ terapeutki i płatności.
 • Sprawdzić gdzie jesteśmy: – (link do adresu i może filmiku z fb)
 • Doprecyzować temat/ tematy z jakimi przychodzicie na konsultację.
 • Jeśli są wcześniejsze istotne badania, diagnozy, leczenia, to warto przynieść ze sobą dokumentację lub spisać w punktach.

Zmiany i odwoływanie spotkań:

 • Wcześniejsza rezerwacja terminu pozwala na zachowanie rytmu spotkań.
 • Zmiany terminów i odwoływanie z 24-godzinnym wyprzedzeniem:

Klienci mają prawo do odwołania/ zmiany terminu jeśli skontaktują się 24 godziny przed umówionym terminem w ustalony z terapeutą sposób.

 • W przypadku odwołania spotkania w czasie krótszym niż 24 godziny klient jest zobowiązany do opłaty za spotkanie w pełnej kwocie (chyba, że są inne ustalenia z prowadzącym terapeutą/ terapeutką.)
 • Po odbyciu konsultacji u psychoterapeuty klient/ klientka może zdecydować się na podjęcie terapii, na warunkach ustalonych bezpośrednio z psychoterapeutą i ustalany jest stały termin terapii rezerwowany bez konieczności umawiania się na poszczególne wizyty. Informacja dotycząca  nieobecności odbywa się na zasadach ustalonych indywidualnie z terapeutą.

Terapeuci w takim samym stopniu starają się zmieniać czy odwoływać spotkania z zachowaniem 24 godzinnych terminów.

Zaświadczenia :

Na prośbę klientów wystawiamy zaświadczenie/informację o odbytej konsultacji, serii spotkań terapeutycznych czy trwającej terapii. Za oświadczenie pobieramy opłatę w kwocie 60 zł (48,80 netto).

Płatności:

Jeżeli wygodną formą płatności za sesje/konsultacje jest dla Państwa przelew na konto bankowe to poniżej zamieszczamy dane do przelewu i kilka zasad, które ułatwią nam pracę:

– prosimy o ustalenie z terapeutą/tką przed pierwszym zaplanowanym spotkaniem sposobu płatności za sesje (gotówka/przelew);

– jeśli wybiorą Państwo opcję przelewu- prosimy o dokonywanie go przed sesją i przesłanie potwierdzenia wpłaty na e-mail info@latajacazyrafa.pl lub inny ustalony z terapeutą/ terapeutką.

 • w tytule przelewu prosimy o wpisanie nazwiska terapeuty;
 • jeśli chcą Państwo otrzymywać faktury za konsultacje/sesje to prosimy o zaznaczenie tego w formularzach Rodo, poinformowanie terapeuty i podanie danych, na które faktura ma zostać wystawiona. Wysyłana jest w wersji elektronicznej na wskazany e-mail. Przetwarzanie danych potrzebnych do wystawienia faktury jest zgodne z naszą polityką przetwarzania danych osobowych;

Dziękujemy za współpracę.

LATAJĄCA ŻYRAFA SPÓŁKA Z O. O. ul. FABRYCZNA 6 lok.2
05-077 WARSZAWA

55 1020 1127 0000 1202 0304 0060

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zobacz naszą politykę prywatności.

Psychoterapia indywidualna

To spotkanie dwóch osób, klienta z terapeutą.

Po co?

To spotkanie w trakcie którego klient może ujawnić swoje myśli i przeżycia, poruszać krępujące go tematy. Zadaniem terapeuty jest je przyjąć w sposób nieoceniający i wspólnie z klientem przyglądać się wszystkiemu co się pojawia, szukając zrozumienia, odkrywając powtarzające się wzorce postępowania, które mogą być powodem trudności klienta w codziennym życiu, relacjach, pracy.

Czego możesz się spodziewać?

Umawiasz się na konsultację lub konsultacje; jedno, dwa lub trzy pierwsze spotkania służą i Tobie i terapeucie na:

Kiedy?

Newsletter 2023