latajacazyrafa.pl

PSYCHOTERAPIA PAR

To spotkanie dwóch osób będących w relacji partnerskiej z terapeutą.

PO CO?

zwykle na terapię przychodzą pary w kryzysie, które decydują się ratować albo odbudować satysfakcjonujący związek. Zwykle powodem bywają konflikty, które narastają ilościowo lub jakościowo. Czasem przychodzą, bo coś trudnego dzieje się w rodzinie, jakaś choroba dziecka, zaburzenie, albo ryzyko rozstania, jeśli nie będą potrafili się ze sobą porozumieć.

Często to jedna osoba przyprowadza tę drugą, albo wręcz zmusza, bo czuje, że dłużej nie może być tak jak jest.

Zdarza się też, że przychodzą pary, którym ze sobą dobrze, bo chcą, żeby było lepiej w jakimś obszarze związku, o którym trudno im rozmawiać ze sobą i potrzebują kogoś, kto pozwoli im ujawnić swoje myśli i emocje wokół konkretnego tematu.

Niezależnie od tego kto inicjuje pomysł spotkania z terapeutą, ważne jest aby obie osoby miały na to zgodę i dobrowolnie na spotkania z terapeutą przychodziły.

Terapeuta stwarza przestrzeń do wyrażenia się emocji i potrzeb obu osób, z uwagą na dobrowolność i szacunek zarówno wobec słabych jak i mocnych stron obu osób w związku. Stwarza przestrzeń dla ujawnienia trudnych tematów. Zaprasza partnerów do odpowiedzialnego i świadomego budowania związku z poszanowaniem potrzeb drugiej strony i z dbaniem o własnych uczuciach i potrzebach.

 
 
 

KIEDY?